52018Lap
3T magnetinio rezonanso tyrimas patikrina viską nuo galvos iki kojų!

3T magnetinio rezonanso tyrimas patikrina viską nuo galvos iki kojų!

3T magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas ne tik ligų diagnostikai ir jų stebėsenai, bet vis dažniau naudojamas kaip profilaktinio patikrinimo priemonė. Tai unikalus metodas patikrinti tas kūno sritis, kurios verčia nerimauti (pvz. dažnai kankina nugaros ar galvos skausmas, patyrėt traumą sportuodami ir pan.) – juk tyrimas visiškai saugus, be radiacijos. Dėl to pacientams nereikia eikvoti laiko vaikštant pas gydytojus specialistus, kad šie išrašytų siuntimą. Kadangi tyrimas nėra kenksmingas, tai ir siuntimas nėra būtinas.

Pacientams siūlomi dviejų rūšių 3T magnetinio rezonanso tyrimai. Pirmasis variantas – bendras tam tikros kūno srities ar organo (pvz.: galvos, kelio sąnario, prostatos ir pan.) ištyrimas, skirtas žmonėms, kurie susirūpinę dėl savo sveikatos ir kuriems nenustatė jokių rimtų ligų. Paprastai tokie žmonės nori greitai pasitikrinti organizmą be ilgų paieškų vaikštant pas įvairius gydytojus ar siekiant išvengti ilgo buvimo ligoninėje. Jeigu, atliekant MRT tyrimą, aptinkama kokia nors patologija, pacientui patariama nedelsiant kreiptis pas savo gydytoją, kad laiku pradėtų gydymą. Beje, paradoksalu, tačiau atlikus vidinį diagnostikos centro auditą, 98% pacientų, kurie tyrėsi savo noru profilaktiškai, buvo rastos tam tikros patologijos.

Antrasis variantas skirtas tiems žmonėms, kuriems kliniškai nustatyta tam tikra liga ir reikia diagnozę patvirtinti ar patikslinti, įvertinti ligos mastą, išplitimą ir kt. Taip pat, šiuo metodu atliekama kontrolė po gydymo, siekiant objektyviai įvertinti gydymo veiksmingumą.

Pacientams, sergantiems sunkia liga, magnetinio rezonanso tyrimas trunka ilgiau, nes naudojamos papildomos programos, leidžiandžios gydytojui gauti kuo daugiau informacijos.

Dažnai pacientai turi klausimų, tokių kaip „kodėl man reikia šio tyrimo?“, „ar turėčiau nerimauti?“ ir kt. Iš esmės, 3T magnetinio rezonanso tyrimas turi nemažai privalumų. Pirma, jis visiškai saugus paciento sveikatai, nes nenaudoja jonizuojančiosios spinduliuotės ar radioaktyviųjų medžiagų. Antra, šis tyrimas nereikalauja daug laiko, pvz.: galvos tyrimas vidutiniškai atliekamas per 30 min., o kelio sąnarį galima ištirti vos per 15 min.

Svarbu! 3T magnetinio rezonanso tyrimo rezultatai pateikiami ne tik raštu, bet ir skaitmenine forma, todėl juos labai lengva perduoti bet kuriam gydytojui bet kurioje šalyje.