162018Lie
3T magnetinio rezonanso tyrimai

3T magnetinio rezonanso tyrimai

Kodėl verta tirtis 3T magnetinio rezonanso tomografu?

1. Mažesnis darbinis triukšmas. Įprastai, atliekant MRT tyrimą, aparato skleidžiamas stiprus darbinis triukšmas sukelia diskomfortą pacientui. Instaliuotas specializuotas tylių sekų paketas sumažina šį triukšmą (iki 80%) ir padidina komfortą tyrimo metu.
2. Trumpas tyrimo skenavimo laikas. Stiprus magnetinis laukas ir specializuotos programos įgalina aparatą tyrimą atlikti per trumpesnį laiką. Tai itin svarbu pacientams, kuriems sunku išgulėti nekeičiant kūno padėties ilgesnį laiką dėl stuburo ir kitų kūno vietų skausmų.
3. Erdvesnė aparato anga (70 cm skersmens). Didelis angos skersmuo ir didelė aparato keliamoji galia (iki 250 kg) leidžia atlikti tyrimus ir didelio svorio pacientams. Be to, didesnės erdvės pojūtis reikalingas uždarų erdvių baimę turintiems pacientams.
4. Didelės diagnostinės galimybės. Platus ričių pasirinkimas leidžia atlikti visų kūno sričių tyrimus – nuo stambių (galvos/kaklo, stuburo, pilvo, dubens) iki smulkiausių (riešo, plaštakos, alkūnės, čiurnos ir pan.).

Kam atliekami 3T magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai?

3T MRT tomografu galima atlikti visus analogiškus tyrimus, kurie atliekami su 1.5T aparatu, tik greičiau ir žymiai kokybiškiau. Detalesnis vaizdas – tikslesnė diagnozė. Ypač detalūs ir kokybiški vaizdai gaunami neurologinėmis, kaulų-raumenų sistemos bei onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams.

Kam neatliekami 3T MRT tyrimai?

Prieš tyrimą padedant aptarnaujančiam personalui turėsite užsipildyti specialų klausimyną, kad išvengtumėte nepageidaujamų reiškinių. Pacientams, turinties širdies stimuliatorių/defibriliatorių (ar kitą elektroninį įtaisą), feromagnetinį implantą (pvz. pooperacinę plokštelę) ar svetimkūnį, atlikti magnetinio rezonanso tomografiją gali būti nesaugu dėl metalo ir magnetinio lauko sąveikos. Dėl to gali sutrikti elektroninio įtaiso veikla, atsirasti audinių sužalojimas, nudegimai. Taip pat, nerekomenduojama tyrimo atlikti nėščioms moterims (ypač pirmas 12 savaičių). Įspėkite personalą, jeigu įtariate, kad galite būti nėščia, arba Jums buvo atlikta operacija. Pasitarkite su personalu, jeigu jaučiate uždarų erdvių baimę.

Kaip atliekamas 3T MRT tyrimas?

Pirmiausia pacientas turi pasiruošti tyrimui, t.y. persirengti vienkartinio naudojimo rūbais, neturinčiais jokių metalo detalių. Svarbu nusiimti visus papuošalus – jie atiduodami saugoti lydintiems asmenims arba įdedami į specialią daiktų saugyklą. Pasiruošęs pacientas palydimas į MRT patalpą, kurioje yra paguldomas ant specialaus MRT tomografo gulto. Pacientui ant ausų uždedamos specialios garsą izoliuojančios ausinės, o esant reikalui, įstatomi ir ausų kamštukai. Į ranką įduodamas specialus pultelis – komunikavimo su personalu priemonė. Tuomet ant paciento tiriamosios srities uždedama papildoma ritė. Tomografo gultas įvežamas į MRT aparato centrą bei atliekamas skenavimas, kurio metu pacientas girdi įvairius stipresnius ar silpnesnius garsus (kalimo, pliauškėjimo ir pan.). Reikalui esant, pacientui prieš tyrimą įvedamas intraveninis kateteris, kuris naudojamas tarp tyrimo sekų kontrastinei medžiagai sušvirkšti.

Kiek trunka 3T MRT tyrimas?

Paprastai tyrimo trukmė siekia 15-20 min. Sudėtingesniais atvejais tyrimas gali trukti iki 60 min.

Ką galima pajusti tyrimo metu?

Be minėtų garsų pacientas tyrimo metu gali pajusti kaitimą, šilumą, nevalingus raumenų trūkčiojimus, metalo skonį burnoje. Šie reiškiniai pasireiškia ne visiems pacientams, ne visų tyrimų metu. Esant diskomfortui, pacientas turi galimybę paspausti specialų signalinį pultelį, įduotą į ranką, ir tokiu atveju tyrimas bus iškart nutraukiamas.

Kur galima atlitki 3T magnetinio rezonanso tomografiją?

Tyrimas atliekamas „MCT radiologijos centro“ padalinyje, esančiame Klaipėdos universitetinės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje adresu Liepojos g. 43, Klaipėda. Užsiregistruoti galima nuvykus tiesiogiai į padalinį arba paskambinus telefonu: +370 618 66769