Kompiuterinė tomografija (KT) – tai tyrimo būdas pamatyti vidines organizmo struktūras naudojant Rentgeno spindulius.
KT yra tikslesnis tyrimas nei paprasta rentgeno nuotrauka. Dviejų dimensijų kompiuterinės tomografijos vaizdai moderniais kompiuteriniais tomografais gali būti rekonstruojami ir gaunami trijų dimensijų (3D) vaizdai.
KT tyrimas labai tinka nustatant kraujavimą į smegenis, aneurizmas (kai kraujagyslės siena išsipučia), smegenų auglius ar kitą smegenų pažeidimą. Naudojant kompiuterinę tomografiją galima aptikti auglius ir pūlinius bet kurioje kūno vietoje: smegenų, gerklų, nosiaryklės, plaučių, kepenų, kasos, šlapimo pūslės, gimdos, kiaušidžių, kaulų ir kt. Taip pat tai puikus metodas diagnozuoti daugelį plaučių ligų: plaučių uždegimą, bronchektazes, sarkoidozę, plaučių fibrozę, plaučių abscesą, pleuritą, plaučių arterijos trombinę emboliją. Taip pat šis tyrimas tinka diagnozuoti šlapimo pūslės ar tulžies pūslės akmenligę, giliųjų venų trombozę.


A.int.7720
Kuriuose miestuose atliekama

Vilniaus filialas, adresas Nemenčinės pl. 15A, Vilnius (Baltijos Amerikos klinikos pastate);

Klaipėdos filialas, adresas Liepojos g. 43, Klaipėda (Klaipėdos universitetinės ligoninės AKUŠERIJOS-GINEKOLOGIJOS korpuse, greta konsultacinės poliklinikos);

Druskininkų filialas, adresas Sveikatos g. 30, Druskininkai (Druskininkų ligoninėje)

Kainos

Kainos galioja nuo 2018.01.01


PATVIRTINTA


UAB "MCT kompiuterinės tomografijos" direktoriaus įsakymu Nr. 171122/1


PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamų kompiuterinės tomografijos tyrimų kainos bei pacientų laisvai pasirenkamų (papildomų) paslaugų kainos


PSDF lėšomis kompensuojamo tyrimo pavadinimasKaina, Eu
Kompiuterinės tomografijos tyrimas*0.00 €
Vaizdų įrašymas į CD*0.00 €

*pacientas turi būti draustas privalomuoju sveikatos draudimu ir pateikti gydytojo – specialisto išduotą siuntimą (027a forma), atitinkantį LR sveikatos apsaugos ministro 2008-06-28 įsakymo Nr. V – 636 aktualią redakciją


Pacientų savanoriškai laisvai pasirenkamos papildomos paslaugos,
nekompensuojamos iš PSDF biudžeto (pvz.:nedraustiems)
Kaina, Eu
Galvos smegenų KT tyrimas*75,00 €
Veido daubų KT tyrimas*75,00 €
Stuburo kaklinės dalies KT tyrimas*75,00 €
Stuburo krūtininės dalies KT tyrimas*75,00 €
Stuburo juosmeninės dalies KT tyrimas*75,00 €
Kryžkaulio KT tyrimas*75,00 €
Pilvo organų KT tyrimas*80,00 €
Dubens organų KT tyrimas*80,00 €
Krūtinės ląstos KT tyrimas*80,00 €
Vieno sąnario arba ilgųjų kaulų KT tyrimas*75,00 €
Kontrastinė medžiaga, 50 ml45,00 €
Kontrastinė medžiaga, 100 ml90,00 €
Vaizdų įrašymas į USB tyrimo metu18,00 €
Vaizdų įrašymas į USB iš archyvo duomenų25,00 €
Vaizdų įrašymas į CD tyrimo metu6,00 €
Vaizdų įrašymas į CD iš archyvo duomenų10,00 €
Tyrimo atlikimas ne darbo valandomis (extra iškvietimas) X3
Tyrimo, atlikto kitoje klinikoje, vaizdų įvertinimas30,00 €
Kontrastinės medžiagos suleidimas į veną6,00 €
Vienkartinės kelnės2,00 €
Vienkartiniai marškinėliai2,00 €
Medicininių dokumentų kopija (A4 formato)0,30 €
Medicininių dokumentų siuntimas paštu**5,00 €

* Į tyrimo kainą įskaičiuotas tyrimo atlikimas, tyrimo išvadų pateikimas raštu, tyrimo vaizdų įrašymas į USB
** Tik pateikus prašymą raštu
Informacija pacientui

Prieš darant pilvo organų kompiuterinę tomografiją, ligonis prašomas nevalgyti apie 6 val prieš tyrimą. Prieš 45 minutes iki tyrimo pacientui duodama išgerti kontrastinės medžiagos, kad būtų geriau matomas žarnynas. Kontrastinė medžiaga gali būti įšvirkščiama į veną tyrimo metu. Dažniausiai prieš tyrimą ligoniui įvedamas kateteris į veną. Kontrastinė medžiaga reikalinga, kad geriau būtų matomi organai, kraujagyslės ar pavyzdžiui, auglys. Vaistų švirkštimas gali būti kiek nemalonus, bet daugelis ligonių jaučia tik šilumą rankoje.

Pacientas paguldomas ant specialaus gulto. Gultas lėtai juda, o tomografu nuskenuojami žmogaus kūno vaizdai. Tyrimo trukmė priklauso nuo to, kiek vidaus organų nuotraukų daroma ir kokiomis kryptimis skenuojama (nuo kelių iki keliolikos minučių).

Dažniausiai specialaus pasiruošimo (galvos, stuburo, krūtinės ląstos ir kt.) nereikia. Kai kuriais atvejais (atliekant pilvo organų KT tyrimą) personalas Jus įspės, kada reikia išgerti kontrastinės medžiagos ar vandens.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar tyrimas mokamas?

Turint galiojantį gydytojo specialisto siuntimą (forma 27a) nei už tyrimą, nei už jo aprašymą mokėti nereikės. Pacientui pageidaujant, tyrimo vaizdai gali būti įrašomi į kompaktinį diską ar atspausdinama nuotrauka ant rentgeno filmo. Ši paslauga yra mokama.

Ar galima atlikti mokamą KT tyrimą, jei neturiu siuntimo?

KT atliekama naudojant jonizuojančiąją spinduliuotę. Tik gydytojas gali įvertinti tyrimo naudos ir rizikos santykį, todėl KT atliekami tik turintiems gydytojo siuntimą.

Kada negalima atlikti KT tyrimo?

Šis tyrimas neturėtų būti atliekamas besilaukiančioms moterims, esant širdies ritmo sutrikimams (aritmijoms). Būtinai informuokite gydytoją, jei jums neseniai buvo atliekmi tyrimai, naudojantys rentgeno spinduliuotę.

Ar kompiuterinė tomografija saugus tyrimas?

Kompiuterinei tomografijai atlikti naudojama stipresnė rentgeno spinduliuotė, nei atliekant paprastą rentgeno nuotrauką. Tyrimo metu kartais naudojama kontrastinė medžiaga, kuri gali sukelti alergines reakcijas.

Kiek laiko trunka KT tyrimas?

Tyrimo trukmė maždaug 15 -30 minučių.